Spuštění nového blogu + točení rozhovoru

1024 684 Michal Brůžek

Pár řádků o novém webu:

Pokud můj blog znáte z minulosti, tak jistě víte, že to byl pouze blog. Nyní po radikální změně jsem ho kompletně předělal a to do finální podoby, kterou teď vidíte. Tohle rozhodnutí patří k mé vizi, kterou mám v hlavě a postupně ji začínám naplňovat. Od minulého roku jsem neustále pracoval na mnoha projektech a až nyní cítím, že mám konečně volnou ruku. Určitě to znáte. Hrozně projektů a žádnému se nevěnujete naplno. Máte projekty a na každém děláte chvíli a když to v konečném důsledku sečtete, tak v podstatě žádný projekt nevydělává, stojí a neposouvá se. A takhle to prostě nešlo, tak jsem řekl DOST!

A tak jsem všechny weby, e-shopy, které mě vnitřně nenaplňovali a neshodovali se s vizí prodal a nechal pouze ty hlavní, které mě baví a vidím v nich největší potenciál. Je hodně lidí, kteří říkají, že je nejlepší se soustředit svůj fokus jen na jednu věc. Já se v tomto názoru úplně neshoduji protože se osobně dost dobře znám :D. Občas rád změním projekt, myšlení na úplně jiný obor než dělat celé dny to samé. Ale také musím souhlasit, že více než 2 hlavní projekty dělat naplno doopravdy nejde = tedy v případě, že nepracujete 18 hodin denně, pak ano.

Co se stalo s iParťákem..?

Možná jste o mě slyšeli jako o mladém a nadšeném člověkovi, který koupil firmu iParťák s.r.o. a tím veškeré zmínky na mou osobu končí. Není ale vše tak, jak se může na první pohled zdát. Pravdou je, že firmu iParťák s.r.o. jsem zakoupil, ale po zakoupení jsem věnoval veškerý čas a energii na úplně jiný projekt, který mě hrozně nabíjí pozitivní energií a ukazuje zcela nové obzory v podnikatelském prostředí. Plním si tak svůj dětský sen…do 2 měsíců bych měl vědět jestli se mi to povede, tak držte palce!!! Do dvou měsíců dodělám naprosto vše, co potřebuji a pak se znovu začnu naplno věnovat iParťákovi a již teď mohu říct, že to bude pořádná jízda! Vize mám již připravené, ale stále mi chybí pár měsíců usilovné práce, abych ho dokázal změnit tak, jak chci a jakej jsem pro něj objevil cíl. Co jsem se od začátku podnikání naučil je, že pokud člověk nemá cíl a nemá vizi projektu, tak to ve většině případů nedokáže ukormidlovat. Musím přiznat, že po zakoupení firmy jsem váhal a nebyl si jistý, co přesně s iParťákem udělám. Nápadů jsem měl dost, ale ta správná vize chyběla. U druhého projektu mi trvalo více než rok než jsem našel tu správnou, kterou teď naplňuji a že to je síla. Proto pokud nemáte vizi, nezačínejte něco ihned dělat – já jsem se již sám v tomto dost poučil. Vyčkejte, vše si dobře promyslete a až poté se do toho vrhněte po hlavě!

Točil jsem svůj první rozhovor:

Přes mé projekty jsem potkal spoustu zajímavých a inspirativních lidí. Ať už se jednalo o spolupráce, externí spolupracovníky, nebo jen o obchodní přátelství. Jsem rád, když si můžeme společně pomáhat a oceňuji takový ten přátelský přístup. Věřím, že velmi dobré vztahy jsou základ pro úspěšné podnikání. Jednoho dne se mi naskytla zajímavá možnost. Natočit svůj první rozhovor, který sice ve finále trval pouze pár minut, ale i tak to byl úžasný zážitek! A když máte v týmu pozitivní lidi.. tak i ta nervozita opadne a mluvení jde samo.

A že jsem se dokonce i dost rozmluvil! 😀

Tady se můžete podívat jak to vypadalo. Rozhovor jsme točili u tenisových kurtů, kde i sám hraji a tak to bylo velice příjemné prostředí. Pokud bude rozhovor publikovatelný, rozhodně ho přidám v dalším článku, tak uvidíme.

Michal Brůžek poskytuje svůj první rozhovor

Do čeho teď investuji…?

Co bych to byl za snílka, který by neinvestoval do svých nápadů a vizí. V současné době se zaměřuji jen na módní projekt s názvem Modnia. Je to největší projekt, který jsem kdy realizoval a dávám do něj maximum. Zajímavostí může být, že je finančně mnohem náročnější než jakýkoliv jiný projekt, nebo utáhnutí a zakoupení firmy. A že asi víte o jakou jde :).

Důvodů proč náklady raketově stoupají může být hned několik.:

  • chci perfektní e-shop! Musí to být dokonalý a přesně dle vize, kterou mám.
  • dbám na detaily, každý pixel musí být správně, žádné chyby!
  • kompletní a vyladěná mobilní verze, která musí být uživatelsky přívětivá a jednoduchá – a tak na ní pořád pracujeme, upravujeme, zlepšujeme…
  • projekt musí mít vlastní maskotku. A tak vznikala Ema.
  • vlastní značka, vlastní pásky, vlastní design – od webu až po kompletní dodání a otevření zboží zákazníkem musí být dojem z nákupu unikátní.
  • neskutečně ambiciózní plán a cíl… tak uvidíme, zda-li to zvládneme. To uvidíme za pár let.
  • otevření kamenných poboček. Maximálně příští rok chci založit minimálně 1 kamennou pobočku. Bude to místo, kam lidé přijdou, vyzkouší si předem vybrané zboží, vypijí kvalitní kávu, nebo čaj a třeba si i s námi popovídají. V kamenné prodejně ale nechci žádné nudné prodavačky, ale jen usměvavé a pozitivní lidi! A že na to osobně dohlédnu!

 

Pracuji na projektu více než rok a pořád není hotový. Nechci vypustit do světa něco, co bude mít chyby. Jsem v tomhle hrozný detailista, ale jak to vypustím, tak budu vědět, že za tím stojím ze 100% a ručím za kvalitu… a to se vyplatí počkat, ne?

Leave a Reply

Your email address will not be published.